Wystawa “Co ludzie powiedzieli”

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy “Co ludzie powiedzieli” w Krynkach w Synagodze Kaukaskiej przy ulicy Piłsudskiego 5 /kino/ od 16 do 20 lutego 2016r.
Wystawie będzie towarzyszył uroczysty finisaż w piątek 19 lutego 2016r. o godzinie 17.30 /kino/.

Już od wielu lat Stowarzyszenie Praktyków Kultury podróżuje po miejscowościach położonych przy wschodniej granicy Polski, prowadząc w nich warsztaty dla lokalnej młodzieży. Rozmawiamy o życiu w wielokulturowej wspólnocie, o szacunku dla inności i historii. Tworzymy filmy, gry i zwiedzamy ich okolice z nowej perspektywy – na szczudłach.

Podczas ostatnich wakacji w ramach projektu Przygraniczni w Działaniu wspólnie z zaprzyjaźnionymi już młodymi ludźmi z Krynek, Michałowa i Dołhobyczowa słuchaliśmy dawnych opowieści. Rozmawialiśmy z przedstawicielami różnych pokoleń, zbieraliśmy wspomnienia, piosenki, anegdoty. Pytaliśmy o dawne zwyczaje, sąsiadów, granicę, wielokulturowość. Zebrane opowieści przekształciliśmy w mobilną, multimedialną wystawę, którą będzie można odwiedzać w przygranicznych miejscowościach w styczniu, lutym i marcu.

Pojawiające się w historiach motywy zostały zorganizowane w kilka instalacji. Obrazują one różne obszary życia ludzi sprzed wojny. Pokazujemy wielokulturowe społeczności, ich codzienne doświadczenia, marzenia, przyjemności. Rzeczy, o których opowiadamy mieszczą się w przedziale czasowym 1918-1939.

Przyjdź, zobacz, posłuchaj.
Wstęp wolny.

W razie pytań lub chęci umówienia się na indywidualne lub grupowe zwiedzanie proszę o kontakt pod numerem 509 353 128

Projekt Przygraniczni w działaniu, którego efektem jest wystawa, jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z funduszy EOG.

Wydarzenie na facebook’u – https://www.facebook.com/events/1151272974917972/1151277158250887/