Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie!

Bardzo serdecznie zapraszamy na niezwykłe wydarzenie! 12 maja 2019r. o godz. 19.00 w sali GOK w Krynkach (dawne kino) odbędzie się spektakl „Genesis“ Teatru EXIT, po którym zapraszamy na ciekawą debatę.

Teatr EXIT powstał 2 lata temu. Funkcjonuje w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowych prowadzonych przez Stowarzyszenie „Klika” w Krakowie. Ulubioną konwencją teatru jest teatr cieni. Zespół nagrywa również etiudy filmowe, teledyski i współczesną poezję. Występuje w nim sześciu niepełnosprawnych aktorów (porażenie mózgowe, osoba niewidoma, niepełnosprawni umysłowo i ruchowo) oraz zaprzyjaźnieni artyści.

Spektakl Genesis jest adaptacją Księgi Rodzaju autorstwa Macieja Sikorskiego, a okrasi go muzyka – grana i śpiewana na żywo. Kompozycje Adama Szewczyka wykona on sam oraz Bogusław Kaczmar. Zaśpiewa też gość specjalny – Marek Piekarczyk, znakomity wokalista, znany m.in. z zespołu TSA i roli w musicalu „Jesus Chris Superstar”. W ostatnim czasie wystąpił w roli jurora w programie „The Voice of Poland”. Zobaczymy też piękną i oryginalną scenografię Olgierda Chmielewskiego. Spektakl wyreżyserował Maciej Sikorski oraz Tadeusz Dylawerski.

Bardzo serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partner Fundacja PZU.”