XXIII Przegląd Powiatowy Zespołów Artystycznych Seniorów (foto)

W dniu 18 maja 2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć rozśpiewanych seniorów z powiatu sokólskiego na XXIII Przeglądzie Powiatowym Zespołów Artystycznych Seniorów. Organizatorem przeglądu byli: Zarząd Rejonowy PZERiI w Sokółce, Starosta Sokólski, Burmistrz Krynek oraz GOK w Krynkach. Impreza odbywała się pod patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko. Występy miały miejsce w hali sportowej ZSS w Krynkach. Udział w przeglądzie wzięli:
– chór „Suchowolskie Nutki” z Suchowoli
– chór „Janowianie” z Janowa
– solistka Bogumiła Sołoniewicz z Krynek
– chór „Epoka” z Korycina
– zespół „Szudziałowianie” z Szudziałowa
– teatr „Zawsze Młodzi” z Sokółki
– chór „Sokólskie Wrzosy” z Sokółki
– zespół folklorystyczny „Dębina” z Dąbrowy Białostockiej
– chór „Dąbrowianki” z Dąbrowy Białostockiej
– zespół „Pogodna Jesień” z Krynek
– Korycińska Grupa Teatralna z Korycina
– „Kapela u Mundka” z Sokółki

Gościnnie wystąpił Dziecięcy Zespół „Mtatsmindelebi” z Tbilisi (Gruzja). Występ młodych Gruzinów odbywał się w ramach Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Białymstoku.

W trakcie imprezy miało miejsce wręczenie odznak dla zasłużonych seniorów powiatu sokólskiego a z okazji 25-lecia pracy w Rejonowym Zarządzie PZERiI złożono podziękowania panu Henrykowi Cudnikowi. Miło nam było gościć tylu śpiewających seniorów i mamy nadzieję, że goście wywieźli z Krynek również miłe wspomnienia. (LJ)