Wystawa “Z Krynek na Monte Cassino”

Zapraszamy do obejrzenia wystawy rysunków artysty pochodzącego z Krynek – Romana Burdyłło – w sali widowiskowej /dawne kino/ Gminnego Ośrodka Kultury przy ulicy Piłsudskiego 5. Wystawa związana jest z 77. rocznicą Bitwy pod Monte Cassino, podczas której Roman Burdyłło zginął. Zostały po nim rysunki dokumentujące jego los jako żołnierza – tułacza, który z Armią gen. Andersa wyszedł ze Związku Radzieckiego.

Dziękujemy serdecznie Paulinie Dąbrowskiej – Dorożyńskiej za udostępnienie materiałów i historii życia swojego kuzyna Romana.

Podziękowania składamy również pani Alicji Miron za przedstawienie historii bitwy pod Monte Cassino oraz Annie Juszko i Andrzejowi Juszko za piękne wykonanie piosenki “Czerwone maki na Monte Cassino”.

Wystawa będzie czynna od 15 maja do 31 sierpnia br. w godzinach 13.00 – 18.00. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 85 7228121 lub 600 297 031 lub 500 508 187.

Zainteresowanych twórczością i życiem Romana odsyłamy na fanpage’a “Roman Burdyłło” na Facebooku, gdzie znajdziecie sporo wiadomości o artyście.