Uroczystość upamiętniająca 81. rocznicę likwidacji getta w Krynkach

3 listopada 2023r. w sali GOK-u – dawnej synagodze – odbyła się uroczystość upamiętniająca 81. Rocznicę likwidacji getta w Krynkach. Joanna Czaban przybliżyła historię społeczności żydowskiej w Krynkach. Tłem był slajd z archiwalnych zdjęć przedwojennych Krynek, przygotowany przez GOK. Koncert muzyczny w wykonaniu Czesława Jaźwińskiego wywołał dużo pozytywnych emocji wśród publiczności, która licznie przybyła na uroczystość. Przygotowana była wystawa pokonkursowa prac plastycznych uczniów ZSS w Krynkach. Konkurs ogłosił i nagrody ufundował GOK w Krynkach. W trakcie uroczystości głos zabrała również Burmistrz Krynek Jolanta Gudalewska, dziękując organizatorom i wykonawcom koncertu, którego tematem jest cząstka historii Krynek. Uroczystość zakończył występ zespołu EXIT, który wspólnie z Czesławem Jaźwińskim wykonał pieśń z życzeniami pokoju dla wszystkich “Przekażmy sobie znak pokoju”.