Uroczyste obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-Maja

W dniu dzisiejszym w sali GOK Krynki przy ul. Piłsudskiego odbyła się uroczysta Akademia, upamiętniająca 225. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Podczas uroczystości, która rozpoczęła się o godz. 15.00, gościliśmy: Burmistrza Krynek Panią Jolantę Gudalewską, księdza proboszcza kryńskiej parafii Marka Wiśniewskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Krynkach Pana Józefa Czarnieckiego, radnych: Panią Halinę Nosewicz i Panią Alicję Tryzna, zastępcę Komendanta Placówki Straży Granicznej w Krynkach Pana Krzysztofa Prolejko, dyrektorów Zespołu Szkół Samorządowych w Krynkach: Panią Annę Tomulewicz oraz Panią Jolantę Turycz, przedstawicieli różnych instytucji z Krynek jak również wielu mieszkańców Gminy Krynki.

Na początku Akademii wszystkich zebranych powitała dyrektor GOK Krynki Pani Elżbieta Czeremcha, która wspomniała, że “Oprócz Święta Uchwalenia Konstytucji 3-Maja w dniu dzisiejszym obchodzimy również święto katolickie, jakim jest Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski”.

Podczas Akademii z montażem słowno-muzycznym wystąpiła młodzież z ZSS w Krynkach, przygotowana przez Panią Sławomirę Niedźwiedź; następnie uroczystości uświetnił prowadzony przez Panią Lilię Żylińską zespół “POGODNA JESIEŃ” z wiązanką pieśni patriotycznych oraz zespół “EXIT” z Gminnego Ośrodka Kultury w Krynkach. Akademię zwieńczył występ lokalnego zespołu “LOTOSY” z Krynek, który specjalnie na tę okazję przygotował utwory patriotyczne we własnej wersji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom za występy zaś gościom za czynny udział w uroczystości.