Święto Niepodległości 2015

Obchody rozpoczęły się o godz. 12.00 Mszą Św. za ojczyznę w kościele p.w. Św. Anny, którą celebrował ksiądz proboszcz Marek Wiśniewski wraz z kanonikiem ks. Janem Okurowskim. Po Mszy Św. delegacje różnych instytucji z Gminy Krynki oraz mieszkańcy złożyli wieńce na odnowionym grobie Nieznanego Żołnierza, który znajduje się na cmentarzu katolickim przy ul. Kościelnej w Krynkach.

O godz. 13.30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Krynkach przy ul. Piłsudskiego 5 odbyła się uroczysta akademia pod nazwą “Droga do wolności”. Podczas akademii wystąpili: uczniowie z Zespołu Szkół Samorządowych w Krynkach, przygotowani przez nauczycieli – Elżbietę Skrouba, Jolantę Pul, Ewę Kopeć i Kamila Dzienisika zaś z wiązanką pieśni patriotycznych zespół “Pogodna Jesień” z GOK w Krynkach, przygotowany przez Panią Lillię Żylińską.

W najbliższą niedzielę 15 listopada br. o godz. 9.00 w cerkwi pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krynkach odbędzie się nabożeństwo z modlitwami za ojczyznę i poległych za nią, które będzie celebrował ks. Piotr Charytoniuk.