Podsumowanie projektu “Krynki 360 stopni” (foto)

W dniu 12.10.2017r. w Sali GOK w Krynkach odbyło się podsumowanie projektu „Krynki 360 stopni”. Był to projekt społeczny pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, realizowany w ramach Podlaskiego Pomostu Kultury i dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach działania Bardzo Młoda Kultura 2016-2018.W projekcie uczestniczyła młodzieży z ZSS Krynki zaś koordynatorami lokalnymi były Panie: Alicja Miron i Elżbieta Czeremcha. Celem projektu było poznanie nowoczesnych technik multimedialnych i wykorzystanie ich w promocji miasta Krynki. Powstał “Wirtualny spacer po Krynkach”, dzięki któremu można zobaczyć ważniejsze miejsca w mieście w różnej perspektywie np. wnętrze kościoła, cerkwi, ruiny w parku podworskim. Młodzież przygotowała również projekty graficzne i tekstowe tablic informacyjnych. Podczas zajęć uczestnicy nauczyli się min. renowacji starych fotografii, robienia zdjęć panoramicznych a wszystko to za sprawą wspaniałego wykładowcy Pana Sławomira Szeremety. W czasie podsumowania odbyło się głosowanie na najlepsze zdjęcie panoramiczne. W konkursie wzięło udział 8 zdjęć różnych miejsc w Krynkach. Zwyciężyła praca wnętrza cerkwi autorstwa Bartłomieja Utko. Drugie miejsce zdobyło zdjęcie wnętrza kościoła, autorką którego jest Monika Łukaszewicz. Trzecie miejsce zajęło zdjęcie ronda – Pl. Jagiellońskiego autorstwa Patrycji Jankiewicz.

Młodzież przygotowała podziękowania dla osób, które pomogły w realizacji ich projektu, jak i  poczęstunek dla gości. Szczególne podziękowania  uczestnicy skierowali do: Pani Małgorzaty Masłowieckiej – Tomaszczuk z WOAK Białystok, Pana Sławomira Szamrety, Pani Burmistrz Jolanty Gudalewskiej,  Pana sekretarza Jerzego Citko, Pana Eugeniusza Kowerdy – dyrektora ZK w Krynkach, księży proboszczów: parafii prawosławnej Ks. Piotra Charytoniuka i rzymskokatolickiej Ks. Marka Wiśniewskiego oraz do nauczycieli i animatorów kultury: Alicji Miron, Jolancie Szynkiewicz, Lucynie Jurkiewicz, Elżbiecie Czeremcha, Stanisławowi Tumiel, Marcinowi Bielskiemu, Agnieszce Kopcińskiej, Krzysztofowi Tumiel i Piotrowi Zwierzyńskiemu.

Na facebook’owym fanpage’u “Krynki 360 stopni” można obejrzeć i przeczytać,  co młodzież robiła na każdych zajęciach.