Narodowe Święto Niepodległości (foto)

101. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę to doskonała okazja, aby zamanifestować radość z tego święta. W Krynkach obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się tradycyjnie od modlitwy w intencji Ojczyzny w cerkwi, oraz uroczystej mszy św. w kościele rzymsko-katolickim. Po mszy złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze w miejscach pamięci na terenie Krynek.
Uroczystości gminne miały miejsce w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Krynkach. Zespoły działające przy GOK: “Pogodna Jesień”, “Exit” i kabaret “Na ławeczce” przygotowały część artystyczną, złożoną z okolicznościowych pieśni i spektaklu opowiadającego o losach kryńskiej rodziny wplątanej w burzliwą historię.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krynkach pod kierunkiem pani Barbary Jolanty Turycz i Barbary Nowik przygotowały wzruszający montaż poetycko-muzyczny, dotyczący dzisiejszego Święta.
Na koniec zabrała głos pani Burmistrz Krynek Jolanta Gudalewska, która serdecznie podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji obchodów Święta Niepodległości w naszej miejscowości, a szczególnie ciepłe słowa skierowała do dzieci, które przepięknie zaprezentowały swój program. (LJ)