“Moja Mała Ojczyzna” – konkurs Sołectwa Stara Kamionka

W dniu dzisiejszym, 1.06.2016r, w Szkole Podstawowej w Starej Kamionce, odbył się Dzień Integracji “Moja rodzina, mój dom, moja mała Ojczyzna”, połączony z rozstrzygnięciem konkursu “Moja Mała Ojczyzna”, zorganizowanego przez Sołectwo wsi Stara Kamionka. Patronat honorowy i medialny nad imprezą objęło Starostwo Powiatowe w Sokółce zaś wsparcia udzielił Przewodniczący Rady Miejskiej w Sokółce Daniel Supronik. Partnerem w projekcie była Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce.

Sukcesem okazał się udział mieszkańców gminy Krynki. W kategorii IV-VI klas (prace plastyczne) laureatką I miejsca została Wanesa Wojszel, która swoją pracę wykonała na kółku plastycznym w GOK Krynki pod kierunkiem pani Lucyny Jurkiewicz. Wanesa użyła techniki zwanej “suchą  pastelą”.

Wyróżnienie za fotografię otrzymała pani Lilla Panasewicz z Krynek zaś wyróżnienie za wiersz zdobył pan Mirosław Sobański z Ozieran Małych za wiersz “Park w Krynkach”.

Gratulujemy!

Organizatorami konkursu byli: Sołtys wsi Stara Kamionka – Kazimierz Szomko, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sokółce – Daniel Supronik, przedstawicielka Rady Sołeckiej Stara Kamionka – Ewa Bieszczad, Dyrektor Wydziału Rozwoju i Promocji przy Starostwie Powiatowym – Jakub Fic oraz Kierownik Referatu Kultury oraz Sportu i Kultury Fizycznej w Starostwie Powiatowym w Sokółce – Agata Kiczuk.

Dziękujemy jednocześnie Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce Helenie Rećko i jej “załodze” oraz rodzicom za miłe przyjęcie i poczęstunek.

(LJ)