„Historia dla najmłodszych – budzenie pasji”

12 września br. gościliśmy w Gminnym Ośrodku Kultury w Krynkach przedstawicieli Fundacji “Budzenie Pasji” z Krakowa z widowiskiem dla dzieci „Historia dla najmłodszych – budzenie pasji”. Jest to cykl 12 spotkań edukacyjnych o tematyce historyczno-kulturalnej, skierowany do dzieci w wieku 6-10 lat, mających na celu rozbudzać miłość do historii. Przygotowując projekt zaproszono do współpracy specjalistów: pedagogów, historyków, artystów, a także grupy rekonstrukcji historycznej. Pomysłodawcą i autorem projektu jest Maciej Sikorski. Dzieci z klas 0-4 z Zespołu Szkół Samorządowych w Krynkach „przeniosły się” do roku 1863 i poznały historię dotyczącą powstania styczniowego – powstania narodowego przeciwko Imperium Rosyjskiemu.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę i ciekawą lekcję historii.