Dzień Seniora 2016 (foto)

W sobotę, 26 listopada br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Krynkach odbyło się uroczyste spotkanie z seniorami naszej gminy z okazji corocznego Dnia Seniora. Organizatorem imprezy byli: Związek Emerytów Rencistów i inwalidów Koło w Krynkach z Przewodniczącą Panią Alicją Tryzna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Krynkach z Panią dyrektor Elżbietą Czeremcha.

Na spotkanie przybyły władze Gminy Krynki z Panią burmistrz Jolantą Gudalewską oraz Sekretarzem Jerzym Citko jak również Pani Urszula Góryń – opiekun Koła Rejonowego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Sokółce i Pan Adam Radkiewicz – Członek Zarządu tegoż Koła.

Licznie zgromadzonych seniorów, ich rodziny i wszystkich zebranych powitała Pani Alicja Tryzna, przekazując wszystkim życzenia oraz zaprosiła do obejrzenia sztuki “Igraszki z diabłem” Jana Drdy w wykonaniu Korycińskiej Grupy Teatralnej. W tym miejscu warto wspomnieć właśnie o KGT, która powstała w 2013 roku. Tworzą ją ludzie w różnym wieku – od całkiem młodych do super dorosłych. Wszyscy się jednak dobrze rozumieją i to chyba jest recepta na sukces. KGT występowała nie tylko w Korycinie ale również w Sokółce, Białymstoku, Janowie, Bydgoszczy i Włocławku. W sierpniu 2016r. na przeglądzie ARS „Artystyczny Generator” w Bydgoszczy zdobyli najwyższą nagrodę w kategorii Teatr. Główną nagrodę zdobyli również na Przeglądzie we Włocławku we wrześniu br. a pan Stanisław Szorc zdobył wyróżnienie za swoją rolę. Grupa ma na swoim koncie dużo inscenizacji, między innymi „Ożenek” Gogola czy też ”Panią Twardowską” i “Romantyczność” Adama Mickiewicza, które to mogliśmy również oglądać podczas naszego spotkania.

W przerwie między przedstawieniami ze swoim repertuarem wystąpił zespół “Pogodna Jesień” z Krynek. Tworzą go cudowne, pełne muzycznej pasji kobiety, które w większości są już seniorkami. Jest w nich jednak tyle energii i radości życia, że wiele młodych ludzi powinno brać z nich przykład i je naśladować. Zespół z wielkimi sukcesami prowadzi Pani Lilia Żylińska.

Istniejący przy GOK w Krynkach kabaret „Na ławeczce” nie mógł również zapomnieć o seniorach. Grażyna Baranowska wystąpiła w monologu „Dobre samopoczucie”, w którym udowodniła, że nie warto narzekać na wiek i zdrowie, tylko cieszyć się z tego, co jeszcze zostało.

Spotkanie swym śpiewem uświetniły też dziewczyny z kryńskiego zespołu “Exit”. Pełne energii, wigoru i radości popularne „Exitki” wprawiły wszystkich zebranych w jeszcze bardziej magiczny nastrój.

Na zakończenie spotkania pani burmistrz Jolanta Gudalewska złożyła wszystkim seniorom serdeczne życzenia, w których najważniejsze było zdrowie, radość i pogoda ducha bez względu na przeciwności, które czasem przynosi życie. Na ręce pani Alicji Tryzna pani burmistrz przekazała kosz ze słodyczami. „Dziękuję, będzie się czym dzielić„ – z uśmiechem odpowiedziała pani Alicja, dziękując w imieniu wszystkich seniorów. Kosz ze słodyczami pani burmistrz przekazała również Grupie Teatralnej z Korycina w podziękowaniu za niezapomniane, wspaniałe przeżycia artystyczne. Oklaskom i owacjom nie było końca. W oczach zebranych widać był i radość i wzruszenie i wiele innych pozytywnych emocji których nie sposób nazwać. Wspaniały dzień, wspaniałe święto, wspaniali organizatorzy i wspaniali ludzie. Cóż – aby więcej takich dni!

Po części artystycznej nasi seniorzy i goście udali się na obiad. “I ja tam byłam, słodkie soki piłam a co widziałam – to Wam napisałam…”.

Dla GOK w Krynkach – Grażyna Baranowska – w swoim debiucie reporterskim.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Dnia Seniora 2016.