Dzień Kobiet z „Zaranką”

To był szczególny koncert. Zgromadził niewielką publiczność, głównie nasze mamy, ciocie -sąsiadki. No i przyszedł Adaś Jankowski z 2b. S.P. z mamą. Za żadne skarby nie chciał przegapić tego koncertu. Mama mówi, że Adaś ma prawdziwego bzika na punkcie naszych piosenek .

Z okazji Dnia Kobiet grupa „Zaranka” przygotowała montaż słowno – muzyczny. Były dedykacje. Ta pierwsza pani Eli Czeremcha – dyrektor GOK w Krynkach, za słońce, którym nam zawsze świeci. W prezencie dostała wiersz „Serduszko” Małgorzaty Strzałkowskiej. Wykorzystaliśmy też poezję z początku siedemnastego wieku. Jak się okazuje nie straciła na aktualności.

Królowały jednak pieśni i tańce, jak zwykle nasze, tradycyjne. Poruszyły serca zebranych. Pieśń „Ty żywi maja mama” ( Tylko żyj moja mamo) wycisnęła łzę z oka każdej obecnej na sali mamy.

Po koncercie mikrofon zabrał młodszy braciszek Amelki Kukisz. Zaśpiewał wszystkim kołysankę „Oj du, du, siadzić  hołub na dubu”. Bardzo chce wstąpić do zespołu, ale co na to starsza siostra?

Pani Ela nie zapomniała o poczęstunku zebranym. Pani Asia Jankiewicz zaś o słodkich upominkach członkom zespołu.

Dziękuję wszystkim za tę niezwykle serdeczną i ciepłą atmosferę.

Joanna Czaban