Dożynki Gminne 2017 w Krynkach (foto)

W minioną niedzielę, 3 września 2017 r., odbyły się Dożynki Gminne w Krynkach. Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem dziękczynnym za tegoroczne plony w cerkwi pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz Mszą Św. w kościele p.w. Św. Anny, po których Burmistrz Krynek Jolanta Gudalewska złożyła serdeczne podziękowania za pracę oraz serdeczne życzenia wszystkim rolnikom z gminy Krynki. Następnie, ze względu na deszczową aurę, uczestnicy uroczystości przenieśli się do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Tam można było obejrzeć wystawę zdjęć ”Jak nasi dziadowie ziemię uprawiali” oraz wystawę starego sprzętu rolniczego zaś „najstarsza starowinka” z Łapicz (w którą wcieliła się nasza koleżanka Lucyna) opowiadała zebranym jak dawniej pracowało się w polu i ogrodzie. Uroczystości uświetniły występy artystyczne zespołów z GOK Krynki: “Pogodna Jesień”, “EXIT”, “Zaranka” oraz duet instrumentalno-wokalny Piotr i Emilia. Było dużo radości i śmiechu bo przecież po ciężkiej pracy wskazana jest dobra zabawa.

Dziękujemy wszystkim organizatorom uroczystości dożynkowych:  Proboszczowi parafii katolickiej Ks. Markowi Wiśniewskiemu, Proboszczowi parafii prawosławnej Ks. Piotrowi Charytoniukowi, Pracownikom piekarni PSS Jaskółka w Sokółce, Pani Joannie Jurczenia za charakteryzację, Panu Antoniemu Biegańskiemu, Panu Zbigniewowi Słoma, pracownikom GOK, Zakładu Komunalnego, Urzędu Miejskiego w Krynkach oraz rolnikom i wszystkim uczestnikom dożynek.

(ecz)