Gminny Ośrodek Kultury w Krynkach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Strony Internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Krynkach http://gok-krynki.pl oraz Biuletynu Informacji Publicznej Gminnego Ośrodka Kultury w Krynkach.
Data publikacji strony: 2020-10-29,
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-03-28
Status pod względem zgodności z ustawą
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
• treści opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
• treści pochodzą z różnych źródeł,
• treści są bardzo obszerne i zostały zamieszczone jako załączniki,
• treści zostały wytworzone przez inną instytucję,
• filmy zamieszczone w serwisie mogą nie posiadać napisów czy innych wymaganych elementów, z uwagi na fakt, że zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej. Filmy i transmisje live nie posiadają audiodeskrypcji.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
• deklarację sporządzono dnia: 2020-09-07
• deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2025-03-28
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Wyłączenia
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Elżbieta Czeremcha pod adresem mailowym gok@krynki.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 85 72 28 121. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
Skargi i odwołania
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę. Do skarg rozpatrywanych w postępowaniach w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej stosuje się przepisy działu VIII ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego. Skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich. Link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/content/jak-zglosic-sie-do-rzecznika-praw-obywatelskich
Dostępność architektoniczna
1. Budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Krynkach składa się z parteru i piętra. Do budynku można wejść z psem przewodnikiem (asystującym). Przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Krynkach przy ul. Grodzieńskiej 7 nie ma parkingu samochodowego. Do wejścia głównego budynku przy ulicy Grodzieńskiej 7, prowadzi chodnik, wejście po schodach – 6 stopni. Do wejścia bocznego od podwórza prowadzi chodnik i jest podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Po wejściu do budynku na parterze jest niewielki hol i toaleta niedostosowana dla osób z niepełnosprawnościami a po prawej stronie wejście do obszernej sali gdzie stoi stół bilardowy. Drugie pomieszczenie na parterze to biuro, gdzie można uzyskać niezbędne informacje i pomoc w załatwieniu sprawy. W budynku nie ma oznaczeń kontrastowych. Budynek nie posiada windy umożliwiającej dotarcie na piętro. Na parterze budynku znajduje się sala świetlicowa przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami.
2. Drugi budynek przy ul. Piłsudskiego 5 to parterowy budynek z wejściem głównym od ulicy Piłsudskiego 5. Do budynku można wejść z psem przewodnikiem (asystującym). Wejście jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Wejście główne prowadzi do obszernego holu, gdzie znajdują się toalety niedostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Z holu jest wejście do sali widowiskowej na 100 osób, również dla osób z niepełnosprawnościami. Na sali widowiskowej znajduje się zaplecze sceniczne i scena, niedostępne dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku nie ma oznaczeń kontrastowych. Przy budynku nie ma parkingu.
3. Osoby niepełnosprawne mają prawo do skorzystania, w celu ułatwienia załatwienia sprawy, z pomocy wybranej przez siebie osoby (wybrana osoba powinna mieć ukończone 16 lat). W celu ułatwienia i przyśpieszenia załatwienia sprawy prosimy o wcześniejsze poinformowanie czego ma dotyczyć wizyta.