Podlaski Instytut Kultury ogłasza Konkurs Literacki „Tutaj jestem”

obrazek

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprasza osoby piszące amatorsko do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod nazwą „Tutaj jestem”. To już czternasta edycja tego konkursu adresowanego do autorów, którzy debiut pisarski mają jeszcze przed sobą i którzy nie mają na koncie autorskiego wydawnictwa. Nagrodę w konkursie stanowi wydanie przez Podlaski Instytut Kultury wybranej przez jury pracy, która zostanie profesjonalnie zredagowana, opracowana graficznie i wydrukowana. Autor nagrodzonej pracy otrzyma 200 egzemplarzy publikacji.

Cieszy nas bardzo, że konkurs z roku na rok staje się coraz bardziej znany i że zgłaszanych prac jest z każdym rokiem coraz więcej – mówi Wiktoria Wnorowska, dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury – wiemy, że wiele osób pisze powieści, nowele, opowiadania i chowa swoje prace do szuflady. Najwyższy czas je wyjąć i pokazać światu. Czekamy na zgłoszenia do końca maja.

Tematyka prac może być bardzo różnorodna. Dotychczas na konkurs trafiały powieści obyczajowe, sensacyjne, kryminalne, z pogranicza baśni, fantazji, science fiction. Wśród zgłaszanych prac były zbiory noweli, opowiadań, formy nawiązujące do pamiętników czy reportaży.

Tematyka prac jest dowolna, ale mile widziane są wątki związane z województwem podlaskim. Jury, wybierając zwycięską pracę, będzie kierować się oryginalnym ujęciem tematu, kreatywnością i wyobraźnią autora, umiejętnością operowania językiem literackim, spójnością języka z tematyką pracy. Mottem konkursu, tradycyjnie
już, są słowa Michała Zabłockiego:

_Tutaj jestem, gdzie byłem,_
_Gdzie się urodziłem,_
_Tu się wychowałem_
_I tutaj zostałem._
_Mogłem jechać, wyjechać_
_I stąd się oddalić,_

_Ale jednak zostałem_
_Z tymi, co zostali (…)._

Prace można nadsyłać do 31 maja. Rozstrzygniecie konkursu będzie miało miejsce we wrześniu. Regulamin konkursu oraz kartę można znaleźć na stronie PIK: www.pikpodlaskie.pl

KARTA ZGŁOSZENIA

REGULAMIN