Piknik Rodzinny w Krynkach

W niedzielę 29 sierpnia br. w cerkwi p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i w kościele p.w. Św. Anny w Krynkach mieszkańcy gminy Krynki podziękowali Bogu za tegoroczne plony za po południu na Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krynkach odbył się “Piknik Rodzinny”. Główni organizatorzy – Burmistrz Krynek i Gminny Ośrodek Kultury w Krynkach – zapewnili dużo bezpłatnych atrakcji dla dzieci: m.in. dmuchańce, przejażdżki bryczką, zabawy z animatorką Rapelką oraz fotobudkę, gdzie można było zrobić zabawne zdjęcia w przebraniach. Państwo Baranowscy i Państwo Sołoniewicze zadbali o oprawę kulinarną pikniku.

Występy artystyczne uświetniły zespoły: Jesienny Liść z Gródka, Kapela z Jałówki, Solatium i zespół dziecięcy Pedeciaki z Dąbrowy Białostockiej, zespoły z GOK w Krynkach: Pogodna Jesień, solistka Bogumiła Sołoniewicz, Lotosy oraz Exit.

W trakcie imprezy odbył się konkurs dźwigania ogromnej dyni, którą podarowała GOK-owi Pani Nina G., mieszkanka Krynek a najsilniejsze kobiety i dzieci (podnoszenie zespołowe), które wzięły udział w w/w konkursie, otrzymały nagrody ufundowane przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Sokółce przygotowała quiz wiedzy o Covid-19, rozdawano ulotki i gadżety zachęcające do akcji „Szczepimy się”. Dodatkowe działania prozdrowotne i wystawy rękodzielnicze przygotowało KGW ”Łapiczanki”.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania “Pikniku Rodzinnego”: Burmistrz Krynek Jolancie Gudalewskiej, Proboszczom obu parafii: prawosławnej i katolickiej, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sokółce, Stajni w Wojnowcach, miejscowym służbom mundurowym, które czuwały nad naszym bezpieczeństwem, gospodarzowi OSiR w Krynkach oraz firmie ”Lody Tradycyjne u Matczaka” za poczęstunek zespołom.

Szczególne podziękowanie składamy Dyrektorom Ośrodków Kultury z Dąbrowy Białostockiej, Gródka i Michałowa za zespoły wokalno – instrumentalne, które uświetniły piknik w ramach sąsiedzkiej współpracy.