Narodowe Święto Niepodległości 2021

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918. Po 123 latach Polska stawała się suwerennym państwem, odzyskując podmiotowość na arenie międzynarodowej.

W naszej gminie obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy już 7.11.2021r. uroczystą Boską Liturgią w cerkwi p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krynkach, celebrowaną przez Proboszcza ks. prot. Justyna Jaroszuka. Uroczystości w dniu 11.11.2021r rozpoczęliśmy o godz. 11.00 od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Świętej Anny w Krynkach, celebrowaną przez Proboszcza ks. Marka Wiśniewskiego. Obaj Proboszczowie podczas nabożeństw modlili się o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny a także za ofiary wojenne, prosząc Boga, by ich krew przelana za wolność przyniosła dobre owoce w naszym narodzie. Były też modlitwy za wszystkie służby mundurowe, które tak ofiarnie bronią naszej granicy oraz o pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

Po Mszy Świętej delegacje i mieszkańcy gminy Krynki złożyli wieńce i zapalili znicze oraz zmówili modlitwę za poległych w wojnach wyzwoleńczych przy grobie Nieznanego Żołnierza w Krynkach. Delegacje odwiedziły też inne miejsca pamięci narodowej.

Gminny Ośrodek Kultury w Krynkach przygotował też Akademię Multimedialną, do której oglądania zachęcamy wszystkich bardzo serdecznie. Film znajdą Państwo na stronie internetowej GOK-u i na Facebook’u Goku.

Wszystkim zaangażowanym w organizację gminnych obchodów Święta Niepodległości 2021 DZIĘKUJEMY!