• Wirtualny spacer
    Wirtualny spacer

“Ikona – sztuka z wiarą” czyli wystawa Tomasza Pytla

W Starej Bibliotece – Strefie Kultury mieliśmy wyjątkową okazję obcować ze sztuką pełną duchowości i refleksji.

Dziś gościliśmy uczniów klasy VII wraz z opiekunkami ze szkoły w Krynkach, którzy odwiedzili wystawę ikon autorstwa pana Tomasza Pytla. Spotkanie z artystą było niezwykle inspirujące – pan Tomasz opowiadał o procesie tworzenia ikon, źródłach swojego natchnienia, stosowanych technikach oraz o bogatej historii ikonopisania.

Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała opowieści i z uwagą obejrzała prezentowane prace, odkrywając niezwykły świat tej wyjątkowej sztuki.

Wystawa pt. „Ikona – sztuka z wiarą” trwała od niedzieli do dziś. Zamysłem autora było wpisanie jej w czas prawosławnej Wielkanocy – i rzeczywiście, w świątecznym okresie galerię odwiedziło wielu gości.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne przeżywanie tego pięknego spotkania ze sztuką.