GOK na "fejsie"Godziny pracy

wtorek 12.00 - 20.00
środa 12.00 - 20.00
czwartek 12.00 - 20.00
piątek 12.00 - 20.00
sobota 12.00 - 20.00
niedziela, poniedziałek - NIECZYNNY


Jak do nas dojechać?


Pogoda

Pogoda Krynki z serwisu

Plan pracy GOK

Reklama

Aktualności |

Pożegnanie wakacji z GOK-iem

Opublikowany 2015/08/31

    Miłe zakończenie wakacji  przygotowali dzieciom z Krynek – funkcjonariusze  Straży Granicznej z  Krynek , leśnicy z Nadleśnictwa Krynki z siedzibą w Poczopku, policja z Powiatowej Komendy Policji w Sokółce, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krynkach oraz  pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Krynkach. Spotkanie w Poczopku było kolejnym  spotkaniem w ramach programu „Bezpieczne wakacje”, którego pomysłodawcą był mjr SG Piotr Koprowski, komendant Placówki SG w Krynkach. Pierwsze spotkanie odbyło się w gminny Ośrodku Kultury w Krynkach i dotyczyło podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, powtórzono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także przestrzegano przed spotkaniami z obcymi osobami. Drugie spotkanie odbywało się w  siedzibie OSP Krynki. Dzieci mogły zapoznać się  ze specyfiką pracy strażaków, pouczone zostały o zasadach ppoż, szczególnie podczas trwania suszy, zobaczyły sprzęt gaśniczy. Najciekawszym wydarzeniem podczas spotkania był alarm  wzywający jednostkę na akcję ratowniczą. Okazało się , że tym razem strażacy  będą ratowali łosia, który  wpadł do stawu w pobliskiej wsi.

    Dzisiejsze spotkanie w Poczopku było ostatnim z cyklu „Bezpieczne wakacje”. Organizatorzy przygotowali dzieciom wiele atrakcji: gry i zabawy edukacyjne, zwiedzanie Silvarium, Galerii na Skraju Puszczy, ognisko. Funkcjonariusze SG przygotowali bardzo ciekawy konkurs polegający na patrolowaniu pasa drogi granicznej. Dzieci  patrolowały  wcześniej zaaranżowany  „pas drogi granicznej” i musiały zaobserwować zmiany jakie później wprowadzili funkcjonariusze a więc: ślady , patyki, monety.  Najbardziej spostrzegawczymi okazała się najmłodsza grupa dzieci. Organizatorzy ufundowali dzieciom wiele gadżetów, słodyczy, owoców oraz poczęstunek na ognisku.

    Gminny Ośrodek Kultury w Krynkach dziękuje serdecznie wszystkim instytucjom, które włączyły się w realizację  programu „Bezpieczne wakacje 2015”.

    Liczymy na kolejne, ciekawe inicjatywy, które służą  edukacji naszych pociech, pozwalają nabyć umiejętności odpowiedniego zachowania się w różnych niebezpiecznych sytuacjach  i poprawiają  bezpieczeństwo.

>> galeria zdjęć <<

Konsultacje społeczne w ramach tworzenia LSR

Opublikowany 2015/08/20

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Szlak Tatarski serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców gmin Krynki, Kuźnica, Sidra, Sokółka i Szudziałowo do udziału w tworzeniu Lokalnej Strategii Rozwoju poprzez aktywny udział w konsultacjach społecznych. Spotkania konsultacyjne będą obejmowały w szczególności: analizę mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń (tzw. analiza SWOT), opracowanie celów oraz szukanie rozwiązań dla zauważonych problemów.

Konsultacje prowadzone są również w biurze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Szlak Tatarski przy ul. Grodzieńskiej 1 w Sokółce (16-100) w dniach: środa godz. 10:00-14:00 oraz czwartek godz. 10:00-14:00

"PRO BONA" Krynki uczciła bohaterów wojny 1920

Opublikowany 2015/08/17

Wczoraj obchodziliśmy podwójne święto - Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W żadnym ze świąt tak pięknie nie łączy się hasło "Bóg i Ojczyzna". Stowarzyszenie "Pro Bona" Krynki uczciło pamięć bohaterów wojny 1920 zapaleniem zniczy i modlitwą przy Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu katolickim w Krynkach.

"Wspomnieliśmy bohaterów Bitwy Warszawskiej - głównie twórcę zwycięskiej strategii gen. Tadeusza Jordana Rozwadowskiego (skazanego na zapomnienie zarówno w II Rzeczypospolitej, za czasów PRL-u, a i obecnie też) oraz generałów - Józefa Hallera, Kazimierza Sosnkowskiego, Władysława Sikorskiego. Była to jedna z najważniejszych bitew Europy, chroniąca kontynent przed totalitaryzmem bolszewickim.

Przypomnieliśmy też rolę Matki Bożej Łaskawej - patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Społeczeństwo polskie widząc to, co wyprawiają bolszewicy na zajętych ziemiach zawierzyli los kraju Matce Bożej Łaskawej. "Cud nad Wisłą" jest chwałą oręża polskiego i strategii wojskowej, ale i również cudem zawierzenia losów kraju, cudem wiary. Wspomnieliśmy też wojnę bolszewicką na naszych terenach, m.in. grób Nieznanego Żołnierza jest z 1920 roku. Na cmentarzu katolickim został pochowany żołnierz, który zginął w Krynkach przy wkraczaniu polskiego wojska.

Stowarzyszenie "Pro Bona" Krynki ma zamiar w dalszych latach kontynuować obchody święta 15 sierpnia, a być może więcej mieszkańców dołączy do nas w tym dniu"

Galeria mediów

XVI TRIALOG w Krynkach

Opublikowany 2015/08/13

Zaprasza Villa Socrates przy współpracy GOK w Krynkach

Ogłoszenie

Opublikowany 2015/07/31

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zaprasza na emisję ósmego odcinka serialu Misja Natura - „Puszcza Knyszyńska”. Odcinek wyemitowany zostanie w najbliższą sobotę (01.08) o godzinie 13.25 na antenie TVP 2.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »