GOK na "fejsie"Godziny pracy

wtorek 12.00 - 20.00
środa 12.00 - 20.00
czwartek 12.00 - 20.00
piątek 12.00 - 20.00
sobota 12.00 - 20.00
niedziela, poniedziałek - NIECZYNNY


Jak do nas dojechać?


Pogoda

Pogoda Krynki z serwisu

Plan pracy GOK

Reklama

Aktualności |

KONKURS PLASTYCZNO - LITERACKI „Stary park – moja wizja”

Opublikowany 2015/10/07

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNO - LITERACKIEGO

p.t. „Stary park – moja wizja”

 

Postanowienia ogólne

1. Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkół Samorządowych w Krynkach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Krynkach, ul. Grodzieńska 7.

2. Uczestnikami Konkursu są uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Krynkach oraz wszyscy mieszkańcy Krynek, którzy są zainteresowani wizją i przyszłością wyglądu Krynek.

3. Konkurs jest jedno etapowy i przeprowadzony będzie w 4 kategoriach wiekowych:

 - klasy 0-3

 - klasy 4-6

 - gimnazjum

 - osoby dorosłe.

 4. Nadesłanie prac konkursowych do Organizatora jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Cele konkursu.

 1. Ukazanie wizji „Starego Parku” jako punktu ważnego dla każdego mieszkańca.
 2. Popularyzacji działań plastyczno - literackich i poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych i form literackich.
 3. Rozwijanie kreatywności uczestników konkursu.

Prace konkursowe

 1. Tematem konkursu jest miejsce w Krynkach nazywane „Stary Park”, jego bogata historia, bogactwo przyrody .
 2. Zadaniem konkursowym jest wykonanie jednej pracy plastycznej  lub literackiej w  dowolnej formie czy technice.
 3. Prace należy opatrzyć metryczką umieszczoną na odwrocie , zawierającą:

- imię i nazwisko

- wiek

- adres domowy i telefon.

 1. Prace należy dostarczać do Gminnego Ośrodka Kultury w Krynkach od poniedziałku do soboty w godz. 12.00 – 19.00 do dnia 30.03.2016 roku
 2. Komisja konkursowa, powołana przez Organizatora, wyłoni najciekawsze prace, których autorzy otrzymają nagrody.

Postanowienia końcowe

 1. Wszystkie prace biorące udział w konkursie pozostaną własnością Organizatora, który zastrzega sobie prawo do ich publikacji.
 2. Prace plastyczne wezmą udział w wystawie pokonkursowej.
 3. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy  Gminnego Ośrodka Kultury w Krynkach od poniedziałku do soboty w godz. 12.00 – 19.00.

 

Zapraszamy do udziału.

Maratony Kresowe na Tatarskim Szlaku

Opublikowany 2015/10/01

Ponad czterystu zawodników z Polski, Litwy i Białorusi stanęło na starcie Maratonu Kresowego „Na Tatarskim Szlaku” w Krynkach.  Na głównym dystansie Maraton zwyciężyli Litwinka Sylvija Latozaite i Piotr Kirpsza z Sokółki, obydwoje reprezentujący drużynę Sprint SBR Bank Team. Był to powrót Maratonów Kresowych do Krynek. Właśnie tutaj w maju 2009r. Rozegrany został pierwszy w historii wyścig w tym cyklu. Od tego czasu odbyło się ponad siedemdziesiąt imprez!

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

76. ROCZNICA AGRESJI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ.

Opublikowany 2015/09/11

Galerie zdjęć

Opublikowany 2015/09/03

Pożegnanie wakacji z GOK-iem

Opublikowany 2015/08/31

    Miłe zakończenie wakacji  przygotowali dzieciom z Krynek – funkcjonariusze  Straży Granicznej z  Krynek , leśnicy z Nadleśnictwa Krynki z siedzibą w Poczopku, policja z Powiatowej Komendy Policji w Sokółce, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krynkach oraz  pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Krynkach. Spotkanie w Poczopku było kolejnym  spotkaniem w ramach programu „Bezpieczne wakacje”, którego pomysłodawcą był mjr SG Piotr Koprowski, komendant Placówki SG w Krynkach. Pierwsze spotkanie odbyło się w gminny Ośrodku Kultury w Krynkach i dotyczyło podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, powtórzono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także przestrzegano przed spotkaniami z obcymi osobami. Drugie spotkanie odbywało się w  siedzibie OSP Krynki. Dzieci mogły zapoznać się  ze specyfiką pracy strażaków, pouczone zostały o zasadach ppoż, szczególnie podczas trwania suszy, zobaczyły sprzęt gaśniczy. Najciekawszym wydarzeniem podczas spotkania był alarm  wzywający jednostkę na akcję ratowniczą. Okazało się , że tym razem strażacy  będą ratowali łosia, który  wpadł do stawu w pobliskiej wsi.

    Dzisiejsze spotkanie w Poczopku było ostatnim z cyklu „Bezpieczne wakacje”. Organizatorzy przygotowali dzieciom wiele atrakcji: gry i zabawy edukacyjne, zwiedzanie Silvarium, Galerii na Skraju Puszczy, ognisko. Funkcjonariusze SG przygotowali bardzo ciekawy konkurs polegający na patrolowaniu pasa drogi granicznej. Dzieci  patrolowały  wcześniej zaaranżowany  „pas drogi granicznej” i musiały zaobserwować zmiany jakie później wprowadzili funkcjonariusze a więc: ślady , patyki, monety.  Najbardziej spostrzegawczymi okazała się najmłodsza grupa dzieci. Organizatorzy ufundowali dzieciom wiele gadżetów, słodyczy, owoców oraz poczęstunek na ognisku.

    Gminny Ośrodek Kultury w Krynkach dziękuje serdecznie wszystkim instytucjom, które włączyły się w realizację  programu „Bezpieczne wakacje 2015”.

    Liczymy na kolejne, ciekawe inicjatywy, które służą  edukacji naszych pociech, pozwalają nabyć umiejętności odpowiedniego zachowania się w różnych niebezpiecznych sytuacjach  i poprawiają  bezpieczeństwo.

>> galeria zdjęć <<